Ligová družstva GC Na Vrších

Golfový klub Na Vrších, resp. jeho družstva, se pravidelně zúčastňuje ligových soutěžích.

1. liga startuje tento víkend na Kunětické Hoře !!

O víkendu 11.-12.6.2016 startují ligové soutěže. Týmy GC Na Vrších startují v letošním roce v 1. lize. Zatím, co muži jsou již pravidelní účastnící, tak ženy startují v takto vysoké soutěži poprvé.

Systém soutěže: V 1. lize startuje vždy 12 týmů mužů a stejný počet týmů žen. Po 3 kolech, které se hrají na rány (startuje 6 mužů resp. 4 ženy a nejhorší výsledek se nezapočítává), jsou týmy rozděleny do bojů o celkové umístění: 1.-4. tým hraje jamková utkání o postup do extraligy, 5.-8. tým bojuje "jen" o celkové pořadí a 9.-12. tým bojují o udržení se v soutěži (sestupují zpravidla poslední 2 týmy, počet je určen až dle regionální příslušnosti sestupujících mužstev z extraligy).

Ligové družstvo mužů

Mužský tým obhajuje 5. místo z minulého roku, kdy po základní části hrané na rány skončilo na 6. místě a díky tomuto výsledku se dostali do "2. flightu", mezi týmy bojující o klidný střed tabulky - 5.-8. místo. Jelikož naši zkušení reprezentanti, pod vedením kapitána Ládi Duška, zvítězili v obou jamkových utkáních (nejprve nad GC Radíkov a v souboji o 5. místo porazili i silný GC Liberec), své postavení ze základní části ještě o místečko vylepšili.

I v letošním roce je cíle mužů klidný střed tabulky.

Ligové družstvo žen

Tým žen poslední 2 roky vždy postoupil. Nejprve s přehledem vyhrál v roce 2014 3. ligu a v loňském roce po reorganizaci soutěží opět zvítězil, tentokráte již v 2. lize. Zde ženy našeho klubu měly naprosto luxusní náskok po 3 kolech hraných na rány, nicméně musely svoji pozici obhájit i ve zrádné jamkovce. Zde postupně zdolaly GC Svratka a ve finále i GC Grabštejn - shodně 3:0 a po dlouhé době se tým žen dostal do stejné soutěže jako muži našeho klubu tj. 1. ligy.

Zde, jako nováček, mají ženy  základní cíl soutěž udržet, ale i 2. flight (o 5.-8.místo) by neměl být nereálný cíl.

Zatím, co u mužů generační výměna teprve začíná, náš tým "žen" je z velké části složen z kadetek a tak je šance na neustálé zlepšování.

• 17.05.2017 - Turnaj 3 klubů - Dobříkov
      Již tuto sobotu 20.5.2017 startuje v 9:30 v Dobříkově "Turnaj 3 klubů". Za každý... více