Golf – zahoďte zbytečné předsudky

Dlouhou dobu musel golf bojovat s nálepkou sportu pro bohaté. V současnosti už ale tomu tak naštěstí není a stává se čím dál oblíbenější aktivitou napříč všemi vrstvami společnosti. Přijít zahrát si ho může prakticky každý bez ohledu na věk či fyzickou výkonnost. Dnes totiž existuje řada hřišť, které jsou vhodné nejen pro pokročilé, ale i pro začátečníky. Ti málo zkušení si tady mohou nezávazně vyzkoušet hru pod vedením zkušených trenérů, seznámit se se sportem jako takovým a osvojit si jeho základní pravidla.

Nezbytná výbava

Při prvním golfovém „oťukávání“ si nemusíte nic pořizovat, golfovou výbavu vám na hřišti většinou zapůjčí. Jakmile vám ale tento sport učaruje a trochu se v něm zorientujete, hned zatoužíte pořídit si vybavení vlastní. Základním náčiním, které vám při hře nesmí chybět, jsou golfové hole. Existují hotové sety, které jsou určené přímo pro začátečníky. Najdete v nich všechny potřebné typy golfových holí jako jsou drivery, fairwayová dřeva, železa či puttery. Jejich výhodou je, že jsou prakticky uložené v  golfovém bagu, takže se vám budou dobře přenášet a ještě se vám k nim vejdou i další golfové doplňky, které můžete při hře potřebovat – včetně nějaké té vrstvy oblečení navíc. Chybět vám nesmí samozřejmě ani golfové míčky, ideálně ve větším množství. Zvlášť v začátcích vám totiž dlouho nezůstanou – poztrácíte je, některé dokonce utopíte.

Hlavní je pohodlí

Pořídit si nezapomeňte také vhodné oblečení.To rozhodně neslouží jenom pro parádu, ale poskytuje především potřebný komfort, který je právě při této hře dvojnásob důležitý – golf je totiž především o hlavě. Samozřejmě každý ví, že s golfem je spjata určitá etiketa, která se netýká jen samotného chování, ale také vašeho zevnějšku. Ačkoli je dnes etiketa přece jen shovívavější než tomu bylo dříve, stále je nutné některá pravidla dodržovat. Zapomeňte na rifle, nátělníky či minisukně – dopustili byste se trestuhodného faux pas. Místo toho volte pohodlné golfové oblečení, jako jsou kalhoty, triko s límečkem, dámy mohou sáhnout po sukni v délce alespoň ke kolenům. Pak už jen stačí na nohy obout golfové boty, které jsou vyrobené ze speciálních materiálů, takže si na vás nepřijdou ani rozmary počasí. Navíc díky nim udržíte stabilitu a balanc při golfovém švihu. Tak, zahoďte předsudky a vydejte se poznávat kouzlo tohoto krásného sportu!

11 °C
Hřiště otevřeno

Novinky

  • 01.10.2020 - Podzimní akce na green-fee
    Od 1.10.2020 zavádíme akční podzimní green-fee. Celodenní vstup na mistrovské hřiště za 300 Kč,... více
  • 18.08.2020 - Turnaj 3 klubů
    Tuto sobotu, tj. 22.8.2020 se uskuteční v Dobříkově Turnaj 3 klubů . Prosíme členy, aby se... více
  • 30.01.2020 - Shromáždění členů GC Na Vrších 2020
    Zveme vás na výroční shromáždění členů GC Na Vrších, které proběhne 28.2.2020 od 18:00 v... více
další novinky
Viko design
ECS obaly
Inndos
Sovis
Turistika.cz
Prisped
Axis
Thomas International
Hostinec U Kohouta
Truck bar
VAM
Mexita
Dia-na
Red Bull
Sirius
IoT Smart
Elmo Trade
Tecam
AK Janeba
Allianz
Cyklomax

Copyright © 2020 Gcnavrsich.cz | Vytvořil: WebDesign studio WDW.cz | Partner: Digital Golf